„AIKIDO, NIE TYLKO DLA DZIECI”

Autorem książki „AIKIDO, nie tylko dla dzieci” jest


Przemek Gawroński


Przemysław Gawroński (5 dan) – założyciel i główny instruktor prowadzący w Aikido Tanren Dojo. W latach 1993 - 2003 był instruktorem w Centrum Aikido Aikikai w Warszawie. Swą przygodę ze sztukami walki rozpoczął jeszcze w szkole podstawowej treningami Karate. Następnie uczęszczał na zajęcia Judo, Tea Kwon Do oraz zapasy klasyczne.

 

W roku 1989 poznał Sensei Romana Hoffmanna, u którego rozpoczął systematyczne treningi Aikido. W roku 1996 otrzymał stopień 1 dan, następnie 2 dan w 2000 roku, oba od Shihan Hombu Dojo Shigeru Sugawary. Stopnie 3 dan w 2005 roku i 4 dan w 2009 otrzymał od Shihan Hombu Dojo Christiana Tisser. W styczniu 2015 w ramach Kagamibiraki nadano mu stopień 5 dan.


Zaintrygowany wyjątkowym podejściem do rozwiązywania konfliktów, które są ideową podstawą Aikido, rozpoczął studia psychologiczne, które ukończył w 2004 pisząc prace magisterską „Postawy w konflikcie u osób ćwiczących Aikido". Studiując specjalizował się w negocjacjach i mediacjach oraz szkoleniach psychologicznych. Na swych zajęciach stara się rozwijać u ćwiczących umiejętności kreatywnego oraz konstruktywnego radzenia sobie zarówno z agresją fizyczną jak i psychiczną. Od 2003 roku realizuje autorski program Aikido Integracyjne,w ramach którego małe dzieci (w wieku przedszkolnym) ćwiczą razem z rodzicami.


Poza sztukami walki interesuje się  kaligrafią japońską, starożytną chińską grą GO, Linuxem oraz zwierzętami(ma psa i kota).