NOWOŚCI i PROMOCJE / Bądź zawsze na bieżąco! / Zapisz się do NEWSLETTERA!

Wersje językowe

Kup w przeciągu:

14

[11.07]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj.

Dzisiaj nie wysyłamy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana w kolejnym dniu roboczym.

AUTORZY KSIĄŻEK

 

 

Autorem książki o AIKIDO z serii Nie tylko dla dzieci jest:
 
Przemek Gawroński

Przemysław Gawroński (5 dan) – założyciel i główny instruktor prowadzący w Aikido Tanren Dojo. W latach 1993 - 2003 był instruktorem w Centrum Aikido Aikikai w Warszawie. Swą przygodę ze sztukami walki rozpoczął jeszcze w szkole podstawowej treningami Karate. Następnie uczęszczał na zajęcia Judo, Tea Kwon Do oraz zapasy klasyczne.

W roku 1989 poznał Sensei Romana Hoffmanna, u którego rozpoczął systematyczne treningi Aikido. W roku 1996 otrzymał stopień 1 dan, następnie 2 dan w 2000 roku, oba od Shihan Hombu Dojo Shigeru Sugawary. Stopnie 3 dan w 2005 roku i 4 dan w 2009 otrzymał od Shihan Hombu Dojo Christiana Tisser. W styczniu 2015 w ramach Kagamibiraki nadano mu stopień 5 dan.

Zaintrygowany wyjątkowym podejściem do rozwiązywania konfliktów, które są ideową podstawą Aikido, rozpoczął studia psychologiczne, które ukończył w 2004 pisząc prace magisterską „Postawy w konflikcie u osób ćwiczących Aikido". Studiując specjalizował się w negocjacjach i mediacjach oraz szkoleniach psychologicznych. Na swych zajęciach stara się rozwijać u ćwiczących umiejętności kreatywnego oraz konstruktywnego radzenia sobie zarówno z agresją fizyczną jak i psychiczną. Od 2003 roku realizuje autorski program Aikido Integracyjne,w ramach którego małe dzieci (w wieku przedszkolnym) ćwiczą razem z rodzicami.

Poza sztukami walki interesuje się  kaligrafią japońską, starożytną chińską grą GO, Linuxem oraz zwierzętami (ma psa i kota).

 


 

Autorami książki o JUDO i JUDO W OLIMPIJSKIM OGNIU z serii Nie tylko dla dzieci są:

Krzysztof i Bogusław Wiłkomirscy

Krzysztof Wiłkomirski (5 dan) – brązowy medalista mistrzostw świata (2001) i Europy (2003), 11-krotny mistrz Polski seniorów. Dwukrotny uczestnik igrzysk olimpijskich Ateny 2004 oraz Pekin 2008. Wielokrotny zdobywca medali wszystkich kolorów na zawodach z cyklu Pucharu Świata. Trener klasy mistrzowskiej.

Swoją przygodę z judo rozpoczął w wieku 11 lat w klubie AZS UW od opieką Ryszarda Janiszewskiego, a po kilku miesiącach Sławomira Pacholaka, który trenował go prawie 20 lat. Ostatnie lata aktywnej działalności zawodniczej spędził pod opieką Zdzisława Grochowskiego. Od początku intensywnie uczestniczył w zawodach. Jako dziecko był już mistrzem Polski młodzików, jako młodzik mistrzem Polski kadetów, jako kadet mistrzem Polski juniorów, a swój pierwszy tytuł mistrza Polski seniorów zdobył będąc jeszcze juniorem. W roku 2009 założył na warszawskim Ursynowie Uczniowski Klub Sportowy „Musu”. Niezwykle prężnie rozwijający się klub w roku 2015 został doceniony i wybrany przez Legię Warszawa, co zaowocowało nawiązaniem współpracy i założeniem sekcji Judo Legia Warszawa, w której pełnił funkcję prezesa. Od sierpnia 2021 roku klub powrócił do autonomicznej działalności pod nową nazwą Hāto Judo, w którym pełni funkcję prezesa oraz trenera pomagając najlepszym zawodnikom w klubie podnosić swoje umiejętności i osiągać wysokie wyniki w rywalizacji krajowej jak i międzynarodowej.

Oprócz aktywności trenerskiej Krzysztof Wiłkomirski działa na rzecz promocji judo i sportu, będąc  telewizyjnym komentatorem sportowym (m. in. walk judo podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio, 2016). Jest ekspertem komentującym Puchary Świata w telewizji Fightklub. Uczestniczy w cyklu „Spotkań z Olimpijczykiem” organizowanych przez PKOl dla młodzieży szkolnej. Każdą wolną chwilę spędza z żoną Dorotą, córeczką Natalią i synami Franciszkiem i Filipem.

Bogusław Wiłkomirski (3 dan) – w młodości trenował judo i szermierkę, uprawiał także taternictwo. Pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego. Na tej uczelni w roku 1977 uzyskał stopień doktora, w 1987 stopień doktora habilitowanego, a w 2001 roku prezydent RP nadał mu tytuł profesora nauk biologicznych. Stopnie naukowe uzyskiwał z biochemii, ale od ponad dwóch dekad zajmuje się chemią i toksykologią środowiska. Za stwarzanie pomostów między nauką europejską i środkowo-azjatycką w 2011 r Narodowy Uniwersytet Uzbekistanu w Taszkiencie nadał mu tytuł doktora honoris causa. Obecnie pracuje na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Choć nigdy nie był wyczynowym zawodnikiem, jego młodzieńcze zafascynowanie pięknem i wartościami judo zaowocowało szerokimi kontaktami z tą dyscypliną sportu.  Jako miłośnik i teoretyk judo udzielał się jako działacz sportowy, pełniąc takie funkcje jak: Prezes Klubu AZS UW, Prezes Warszawsko–Mazowieckiego Związku Judo i Sekretarz Zarządu Polskiego Związku Judo. Był także sędzią, przez kilka lat utrzymując się w czołówce klasyfikacji sędziów związkowych. Swoją pasję do judo z sukcesem przekazał synowi Krzysztofowi, któremu zawsze wiernie kibicuje. Poza judo i badaniami naukowymi interesuje się podróżami w egzotyczne miejsca.

 

 

Autorką książki o KARATE z serii Nie tylko dla dzieci jest:

Justyna Marciniak

Justyna Marciniak (3 dan) –  sześciokrotna mistrzyni świata, dziesięciokrotna mistrzyni Europy, zdobywczyni Pucharu Świata i trzech Pucharów Europy, multi-medalistką mistrzostw Polski i jedyna zawodniczka, która zdobyła mistrzostwo Polski we wszystkich możliwych konkurencjach karate – indywidualnych i drużynowych. Sześciokrotnie uzyskała tytuł „Najlepszej Zawodniczki Kumite PZKT”. Za swoją pokazową konkurencję uważa kumite i fuku-go.

Zdobywczyni wielu nagród z dziedziny sportu i zwyciężczyni prestiżowych plebiscytów. Ambasadorka kampanii społecznych, propagatorka zdrowego odżywianiai aktywnego stylu życia, trenerka personalna, założycielka i główny instruktor prowadzący w Akademia Sportu i Karate.

 


 

Autorem książki o KENDO z serii Nie tylko dla dzieci jest:

Jacek Lipiński

Jacek Lipiński (6 dan) – główny instruktor w Tonbo Kendo Warszawa, były wiceprezes Polskiego Związku Kendo. Wielokrotny medalista mistrzostw Polski i zawodów międzynarodowych, reprezentant Polski na mistrzostwach Europy. Od wielu lat prowadzi działania mające na celu krzewienie ducha kendo i kultury Japonii, propagując przy tym uprawianie wszelkich form zdrowej aktywności fizycznej, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Nieustannie samodoskonali się w tej dyscyplinie, biorąc czynny udział w seminariach i stażach krajowych oraz zagranicznych.

 


 

Autorem książki PEŁNA MOC MARZEŃ jest:
 
Jacek Walkiewicz

Jacek Walkiewicz – psycholog, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, znany mówca motywacyjnym, trener i mentor. Członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców. Autor programów szkoleniowych i wykładów dla ponad 600 firm. Od ponad dwudziestu pięciu lat aktywnie uczestniczy w rozwoju edukacji dorosłych. Zdobył uznanie wiedzą merytoryczną, jak również pełnym humoru, inspirującym i motywującym sposobem prowadzenia spotkań z odbiorcami. Pisze o tym, na czym zna się najlepiej. Prywatnie żonaty (żona Monika), ojciec czwórki dzieci, pasjonat turystyki kempingowej oraz starych samochodów.
 
Jego wykład „Pełna MOC możliwości” wygłoszony na TEDxWSB i umieszczony na YouTube bije rekordy oglądalności – ma 8 milionów odsłon. 
 
Autor książek „Pełna MOC marzeń", „Pełna MOC życia”, „Rozmyślnik Jacka Walkiewicza” i „Pełna MOC możliwości” – nagrodzona w konkursie miesięcznika Charaktery (nagroda Teofrasta) za najpopularniejsza książkę psychologiczną napisaną w 2013 roku.
 
W 2019 za całokształt dokonań i za działanie na rzecz wspierania kobiet otrzymał w konkursie Polish Businesswoman Awards magazynu Businesswoman & life statuetkę w kategorii Wybitna Osobowość.
 
„DO” w japońskich sztukach walki oznacza drogę samodoskonalenia. Drogę, którą warto pójść dla rozwoju ciała i umysłu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl